Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČT - Nedostatek žen v ČLR

 

Nedostatek žen v ČLR

S touto reportáží přišla 29.12.2012 ČT v Událostech.
Z reportáže je možné se dozvědět celou řadu prazvláštních údajů.
1, už příští rok nebude mít každý 10. ženich v Číně nevěstu (pozn. tento problém se v Číně řešil už velmi dávno, proto byla zrušena politika jednoho dítěte pro páry, kterým se narodí holčička).
2, v Číně si komunističtí funkcionáři platí druhé manželky, konkubíny - jedná se o zavádějící klam, krom toho, že ČT neuvedla svůj zdroj informací (Západ), se nenápadně odchýlila od původního tématu reportáže (s cílem házet bahno na ČLR a dělat politiku).
3, podle průzkumů ČT si až 90% movitých čínských podnikatelů vydržuje minimálně jednu milenku (pozn. lol)

O tom, že má každá země spousty nešvarů, kam patří např. nevěra, nebo rozvodovost, samozřejmě nemůže být řeč. Nicméně například v obou těchto faktorech by si ČR mohla z ČLR vzít příklad, protože úcta k tradičním hodnotám je v ČR možná nejnižší ze všech Evropských zemí. Patříme k zemím s největší tolerancí vůči nevěře, sexuální život začínáme mnohem dříve než Asiaté, vystřídáme relativně velké množství sexuálních partnerů, toho pravého ale většinou stejně nenajdeme, a proto polovina manželství v ČR končí rozvodem, do manželství se Češi moc nehrnou, takže procento lidí, kteří v životě najdou "toho pravého" bude ve srovnání se zeměmi jako je Čína, ale hlavně Indie, malé, možná i zanedbatelné. S nadsázkou řečeno, zatímco v ČR se o hodinách sexuální výchovy učí děti nasazovat kondom na vibrátor, aby byly připraveny žít "naplno" svůj nespoutaný sexuální život, v Asijských zemích jsou děti vychovávány k tomu, aby začínaly svůj sexuální život svatební nocí. Ale jsou tyto tradiční hodnoty vůbec k něčemu dobré? 

Je zapomenutý fakt, že mezi lidmi, kteří jsou pro sebe navzájem prvními partnery, vzniká zvláštní citové pouto, pro které nemá čeština pojmenování. O tomto poutu nepřímo pojednává Český film "Pramen života". ČR a obecně západní země mají tendenci vyjadřovat úspěch nebo neúspěch financemi a majetkem, což je vlastně celkem pochopitelné, vzhledem k tomu, že v příjmech dominujeme, co se ale týče zájmu o tradiční hodnoty a to, co naši prapředci považovali za "dobré mravy", např. věrnost, tady ČR za asijskými státy obecně zaostává. I přes relativně vysoké příjmy, jsme jedním z nejnespokojenějších národů v Evropě a snad každá druhá žena zde v průběhu života začne užívat antidepresiva.

Zkrátka, v rámci objektivity je třeba připustit, že jestli má ČLR problém s výskytem nevěry, jak u politiků, tak ve společnosti, ČR na tom není o nic lépe. Navíc toto téma se hodí spíše do Novy, Primy nebo Blesku, než veřejnoprávního média.

Nějaká ta milenka je asi všude na světě nešvarem politiků a zámožných lidí obecně, ale ČLR na tom rozhodně není hůře než my, a třeba úctu ke stáří by jsme se od číaňanů mohli učit. Tento příspěvek je jeden příklad za všechny ostatní, týkajíc se objektivity ČT v otázce "západně nepohodlných" zemí. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář